JUUL – IQOS – AIRSCREAM – HEXA – EZ ONE – Nicorex ühekordne e-sigaret – Milline valida?

[table id=4 /]

 

 

JUUL e-sigaret

Mis on JUUL e-sigaret?

JUUL on seade, mida on uskumatult lihtne kasutada ja mõeldud täiskasvanud suitsetajale, kes otsivad alternatiivi sigarettide suitsetamisele. Seade sisaldab akut, patendeeritud temperatuuri reguleerijat ja sensoreid, mis mõõdavad laetusetaset ja saavad aru kui seadet kasutatakse. JUULpodsi sees olev vedelik põhineb nikotiinisooladest tavalise nikotiini asemel. Igas JUULpodis on uus küttekeha, nii et seda ei ole vaja asendada, mis teeb kasutamise ülilihtsaks. JUUL e-sigaret on laaditav magnetilise USB laadimismehhanismiga ja selle laadimiseks kulub umbes üks tund.

Kas JUUL e-sigaret on Eestis saadaval?

JUUL e-sigaretti Eestis saadaval ei ole, küll aga on see saadaval näiteks Kanadas, USA’s, Indoneesias, Lõuna-Koreas, Filipiinidel, Austrias, Belgias, Tšehhis, Prantsusmaal, Saksamaal, Iirimaal, Itaalias, Poolas, Portugalis, Venemaal, Hispaanias, Šveitsis, Ukrainas, Ühendkuningriigis ja Iisraelis.

Kuidas erineb JUUL teistest e-sigarettidest?

 • JUULpodid sisaldavad nikotiinisoola;
 • JUULi e-sigaret kasutab nutikat temperatuuri reguleerimise tehnoloogiat;
 • JUULi seade peegeldab lihtsust, millega suitsetajad on harjunud, muutes kasutuskogemuse mugavamaks.

Kas JUUL e-sigaret sisaldab tavatubakat?

Ei, JUUL e-sigaret ei sisalda tavatubakat, vaid JUULpodsid sisaldavad nikotiinisoola ja maitsestajaid, nagu näiteks tubakamaitsestajat.

Miks on JUUL nii populaarne? Video:

IQOS – Tubakat kuumutav toode

Mis on IQOS?

IQOS on tubaka kuumutamise süsteem, mis on Philip Morrise ja Altria tubakafirmade sünnitis. Seade näeb välja nagu moodne e-sigaret. See on pikk, pliiatsikujuline seade ja seda arendasid tubakafirmad Altria ja Philip Morris, kui nad olid veel üks ettevõte. Philip Morris müüb toodet rahvusvaheliselt ja Altria poolde on jäetud USA riigisisene müük. IQOSi müük USA turul oli võimalik vaid pärast IQOSi müügiks heaks kiitu Toidu- ja Narkootikumide Ameti ehk FDA poolt. Eestis IQOSi veel müügil pole, küll aga on IQOS saadaval näiteks Lätis.
IQOSi loojad ütlevad, et seade kuumutab tubakat madalamal temperatuuril kui tavasigaretid, mis põletavad tubakat. Lisaks väidavad nad, et see protsess vabastab vähem mürgiseid aineid. 

Kas IQOS on Eestis saadaval?

Jah, IQOS on Eestis müügil ja saadaval. Nagu näiteks Venemaa, Läti, Leedu, Rootsi, Taani, Saksamaa, Poola ja paljudes teistes riikides. 

IQOS kasutab teistsugust tehnoloogiat kui e-sigaretid

Tubakat kuumutavad ja mittepõletavad tooted erinevad e-sigarettidest, sest nad kasutavad tegelikku tubakat, mitte maitsestatud e-vedelikku, mis on tavaliselt e-sigarettides. Tubaka mitte põletamise kontseptsioon võimaldab kasutajatel kogeda kogemust, mis on ligilähedale tavasigareti suitsetamisele, kuid puudub põlemisest tingitud tubakasuits.

Pole tõestatud, et tubakat kuumutavad tubakatooted on ohutumad kui tavasigaretid

Tubakafirmad väidavad, et tubakat kuumutavad tooted on vähem kahjulikud kui tavasigaretid, sest kui tubakas põleb toodab see enam kui 7000 keemilist ainet, mis on leitud tavasigarettide suitsust. Neist üle 60 võivad tekitada vähki. Philip Morris väidab, et IQOS eraldab 90% vähem kahjulikke kemikaale võrreldes tavasigarettidega.

IQOS 3 kasutusjuhend

AIRSCREAM e-sigaret

Mis on AIRSCREAM e-sigaret?

AIRSCREAM e-sigaret on mõeldud eelkõige suitsetajatele, olenemate kas suitsetad vähe või palju. AIRSCREAM’i valikus on kolm erinevat tubakamaitset, et pakkuda suitsetajatele mitmeid valikuid ja samaväärseid maitseid nagu tavasigaretis.

Kas AIRSCREAM on Eestis saadaval?

Jah, AIRSCREAM e-sigaretid on saadaval Nicorex’i esinduspoodides ja paljudes edasimüügikohtades üle Eesti.

Mis eristab AIRSCREAM’i teistest samalaadsetest e-sigarettidest?

 • Seade on Click’n Go valmidusega ehk kohe kasutusvalmis. Ühenda padrun külge ja veibi;
 • AIRSCREAM’i komplekt maksab võrreldes paljude teiste e-sigarettidega poole või lausa kordades vähem ja suitsupakiga võrreldes kõigest neli suitsupakki;
 • AIRSCREAM e-sigaret on väiksem kui suitsupakk ja seda on ülilihtne kasutada.

AIRSCREAM e-sigareti ülevaade Nicorexi poolt

HEXA v2 e-sigaret

Mis on HEXA e-sigaret?

HEXA on enneolematu e-sigaret, mis viib e-sigareti tähenduse uuele tasemel. HEXA e-sigaretis on kasutuses uus FEELM tehnoloogia ja nikotiinisoolad, mis teevad HEXA ühe kõige edasi arenenuma e-sigareti turul. Seade on väike, aga võimas ja pakub enneolematut veipimise kogemust. Kunagi pole olnud e-sigareti kasutamine nii lihtne ja mugav kui HEXA-ga.

Hexa vs ühekordne e-sigaret

Kas HEXA e-sigaret on Eestis saadaval?

Jah, HEXA e-sigaretid on Eestis saadaval Vapista esinduspoodides ja paljudes edasimüügikohtades üle Eesti.

HEXA v2 e-sigareti ülevaade Vapista poolt

EZ ONE e-sigaret

Mis on EZ ONE ühekordne e-sigaret?

EZ ONE e-sigaret on ühekordne e-sigaret, mis on stiilne, diskreetne ning lihtne kasutada. EZ ONE ühekordne e-sigaret võrdub 2 paki tavasigarettidega. Ühekordne EZ ONE ei haise, on väike ja mugav kaasa haarata mistahes olukorras.

Kas EZ ONE e-sigaret on Eestis saadaval?

Jah, EZ ONE e-sigaretid on Eestis saadaval EasySmke esinduspoodides.

EasySmoke’i EZ ONE ühekordse e-sigareti ülevaade

Nicorexi ühekordne e-sigaret

Mis on Nicorexi ühekordne e-sigaret?

Nicorex tõi turule ühekordse e-sigareti sellepärast, et kõik kellele meeldivad mentoolimaitselised e-vedelikud ei peaks üleöö minema tagasi suitsetamisele. E-sigaret on kohe kasutusvalmis, ei vaja täitmist, puhastamist ja pole vaja vahetada küttekeha ega laadida. Lihsalt võta pakist välja ja kasuta.
Nicorexi ühekordne e-sigaret on umbes viis korda väiksem kui pakk tavasuitsu ehk diskreetne ja ülilihtne kasutada.

Nicorex väidab, et 1 Nicorexi ühekordne e-sigaret = 1.5 pakki tavasuitsu. 

Kas Nicorexi ühekordsed e-sigaret on Eestis saadaval?

Jah, e-sigaretid on saadaval Nicorex’i esinduspoodides ja paljudes edasimüügikohtades üle Eesti.

Nicorexi ühekordsete e-sigarettide ülevaade Nicorexi enda poolt

JUUL, IQOS, AIRSCREAM, HEXA, EZ ONE või Nicorexi ühekordne e-sigaret – Milline on parim?

Alustame sellest, et kuuest seadmest üks pole kahjuks Eesti seadusandluse pärast veel meie riigis saadaval, seega võime nimekirjast eemaldada JUUL e-sigareti.

Teine kriteerium oleks, kas seade  on e-sigaret või kuumutatav tubakatoode?

Uuringud on tõestanud, et e-sigaretid on vähemalt 95% vähem kahjulikud kui tavatubakas, sama kahjuks ei saa kuumutatavate tubakatoodete kohta öelda. Neid pole veel piisavalt uuritud ja meil puudub informatsioon võimalikest tervisekahjudest. Seega langeb iQOS nimekirjast välja.

Järgmisena esitaks kriteeriumi, kas seade on taaslaetav või ühekordne?

Kui otsid ühekordset e-sigaretti, siis tasuks proovida nii EZ ONE kui ka Nicorexi ühekordset e-sigaretti. Kahjuks ei saa aga neist kumbagi tituleerida antud nimekirja parimaks, sest ühekordne e-sigaret tekitab palju prügi ja see pole keskkonnasõbralik.

Nimekirja parim e-sigaret on …

Neli seadet kuuest oleme juba eemaldanud ning järgi on veel AIRSCREAM vs HEXA e-sigaret.

Neist kahest on vaieldamatu võitja HEXA e-sigaret, sest HEXA on:

 • Kõige odavam – kõigest 6.90€;
 • Taaslaetava akuga;
 • Kõige suurema akumahutavusega, 350mAh;
 • Võimaldab tõmmata ~250 mahvi;
 • Kõige suurema vedeliku mahutavusega, 1.7ml.