vg taimne glütseriin

MIS ON TOIDU LISAAINE TAIMNE GLÜTSERIIN ehk 100% VG?

Vegetable glycerin (VG) ehk eesti keeles taimne glütseriin on värvitu ja lõhnatu kleepuv viskoosne vedelik.
Glütseriin pärineb peamiselt kolmest allikast: taimne, loomne ja sünteetiline. Taimne glütseriin, millele ka aine nimetus viitab, on saadud taimsetest rasvadest: palmirasvast, sojarasvast või kookosrasvast. Taimne glütseriin (ka glycerine, VG, E422, glütserool) on siirupilaadne vedelik, lahustub vees ja alkoholis. Seetõttu on taimne glütseriin hõlpsalt töödeldav aine.
Glütseriin on niiskusesäilitaja ehk humektant: see suudab kolme ööpäeva jooksul ligi tõmmata enda kaaluga võrdse koguse vett. Taimset glütseriini kasutatakse toiduainetööstuses mitmesuguste küpsetiste valmistamisel, kosmeetikatööstuses kosmeetikatoodete koostisosana, ravimites abiainena ja seepide valmistamisel.

Taimne glütseriin kosmeetikas

Taimsel glütseriinil on pehmendav ja niisutav toime. Sageli kasutatakse seda hambapastas, suuvees, juuksehooldustoodetes ja kreemides. Levia e-poes müügil olev taimne glütseriin on kõrgeima meditsiinilise puhtusega – vähemalt 99,5%. 

Taimne glütseriin isetehtud kehakreemides

Taimne glütseriin on kasulik ja oluline koostisosa mitmetes nahahooldustoodetes, sest aitab nahka pehmendada ja niisutada. Kuna taimne glütseriin lahustub vees ja alkoholis ning seob ja hoiab niiskust nahas, kasutatakse seda koostisosana isetehtud näo-, kehakreemides, kehapihustites ja kehakoorijates. Tänu niiskust siduvale toimele aitab taimne glütseriin leevendada põletikulist ja kuiva nahka. Seejuures tuleb tähele panna, et taimset glütseriini ei ole soovitav kasutada nahal lahjendamata kujul. Glütseriini osakaal tootes võiks jääda 5-10% piiresse.

Taimne glütseriin seebis

Glütseriin on seebitootmise kõrvalsaadus, mis tekib rasvade seebistamisel, seega sisaldavad kõik külmpress käsitööseebid glütseriini, ilma seda sinna lisamata. Taimset glütseriini kasutatakse vedelseebi valmistamisel.

Taimne glütseriin kokanduses

Taimset glütseriini kasutatakse mitmetes toitudes ja jookides niisuti, lahusti ja magusainena. Seda saab kasutada maiustuste valmistamisel, suhkrumassi pehmendamisel ning kreemide ja glasuuride elastsemaks muutmisel. Sageli kasutatakse taimset glütseriini täidisena toitudes (nt küpsistes) ja paksendajana liköörides.

Taimne glütseriin ravimites

Glütseriini kasutatakse ravimi- ja hügieenitööstuses toodete pehmuse ja määrdevõime parandamiseks ning niisutamiseks. Seda kasutatakse muuhulgas allergiaravimites, köhasiirupites jt ravimites.

Taimse glütseriini müük

Levia e-poes on müügil kõrgeima meditsiinilise puhtusega taimne glütseriin. Taimne glütseriin on meie e-poes saadaval 100ml, 500ml ja liitrises koguses. Kuigi taimse glütseriini näol on tegemist ohutu ainega, soovitame seda hoida lastele kättesaamatus kohas selle niiskust siduva toime pärast. Samuti ei soovitata taimset glütseriini tarbida rasedatel.

Levia e-poes saadaval taimneglütseriin:

Koostis: Taimne Glütseriin DAB (E422)
Puhtus: +99.5%

Kasutus: Kosmeetikas, toiduainetööstuses, meditsiinitööstuses, põllumajanduses.

Levia e-poes saadaval taimne glütseriin, 100% VG:

TAIMNE GLÜTSERIIN 100% VG – 100ML

osta kohe logoLevia e-pood taimne glütseriin 100% VG

____________________________________

TAIMNE GLÜTSERIIN 100% VG – 250ML

osta kohe logo

Levia e-pood-VG-Taimne-glütseriin-250ml

____________________________________

TAIMNE GLÜTSERIIN 100% VG – 500ML

osta kohe logo

Levia e-pood-VG-Taimne-glütseriin-500ml

____________________________________

TAIMNE GLÜTSERIIN 100% VG – 1L

osta kohe logo

____________________________________

TAIMNE GLÜTSERIIN 100% VG – 5L

osta kohe logo

 

share post:

Lisa kommentaar