2017. aasta veebruaris lükkas aga TGA avalduse tagasi ja nikotiin jäi mürgiste ainete nimekirja.
NNA Austraalia Dr. Attila Danko:”TGA ütleb põhimõtteliselt sadadele tuhandetele austraallastele, kes on juba suitsetamisest loobunud kasutades e-sigaretti, et nad on suitsetamisest loobunud valet moodi. Me ei lase teil seda teha. Aga te võite minna ja osta paki tavasigarette, selles me probleemi ei näe.”

“TGA ütleb põhimõtteliselt sadadele tuhandetele austraallastele, kes on juba suitsetamisest loobunud kasutades e-sigaretti, et nad on suitsetamisest loobunud valet moodi. Me ei lase teil seda teha. Aga te võite minna ja osta paki tavasigarette, selles me probleemi ei näe.” – Dr. Attila Danko, NNA Austraalia

Austraalia Terviseameti eksperdid pooldavad e-sigareti kasutamist ehk veipimist

2016. aasta juulis pöördusid Austraalia doktorid federaalse parlamendi komitee poole ning tõid välja, et suitsetajatel peaks olema ligipääs nikotiiniga e-sigareti toodetele. Tooted peaksid andma neile edasi samaväärse nikotiini “laksu”, millesse nad juba sõltuvuses on ja seda kõike ilma kahjulike komponentideta, mis leidub tavasigarettide seest. Doktorite seas oli ka tunnustatud tubaka ravi spetsialist, suitsetamise vastane aktivist, kes aitab suitsetajatel suitsetamisest loobuda, Dr. Colin Mendelsohn: “Reaalsuses on paljud suitsetajad võimetud ja ei suuda tavasigarettidest loobuda. Me ei saa neid lihtsalt ohverdada.”

Nii Dr. McRobbie kui ka Dr. Mendelsohn osalesid Austraalia alkoholi ja ravimite konverentsil. Mõlemad professorid on ulatuslikult uurinud e-sigarettide mõju nii kahju vähendamise (harm reduction) meetodil kui ka alternatiivina, mille abil suitsetamisest täielikult loobuda.