New Yorki kohus: “Veipimine ei ole suitsetamine.”

New Yorki kohtunik otsustas, et veipimine ei ole suitsetamine, ja et need sõnad ei ole samatähenduslikud. New Yorkis on parasjagu plaanis keelata suitsetamine kõigis avalikes kohtades. Protsessi juhtiva kohtuniku sõnul ei tähenda see aga, et ka veipimine keelatud peaks olema.

Pärast seda, kui üks veipija New Yorki metroos e-sigaretti kasutas, kaevati ta kohtusse, kuna ta “suitsetas” avalikus kohas. Selles kohtuprotsessis (“Inimesed vs. Thomas”), ütles kohtunik, et New Yorki seadused defineerivad suitsetamist kui “süütatud sigari, sigareti, piibu või mõne muu tubakat sisaldava toote pruukimist”. Kohus jõudis otsusele, et e-sigaretid selle definitsiooni alla ei kuulu.

“Elektrooniline sigaret ei põleta ega sisalda tubakat,” selgitas kohus. “Sellise seadme kasutamine ehk veipimine hõlmab elektroonilise sigareti vedeliku auru sissehingamist, mis koosneb veest, nikotiinist, propüleenglükoolist või taimsest glütseriinist ja tavaliselt ka maitsestajast.”

Osariik vaidlustas otsuse väites, et veipimise keelustamine peaks olema iseenesest mõistetav ja elektroonilisi sigarette ei ole vaja tavalistest tubakatoodetest eraldi kategoriseerida. Kohtunik otsustas lõpuks ikkagi, et see väide ei vasta tõele. Elektroonilised sigaretid ei vasta osariigi praegusele “suitsetamise” definitsioonile ja e-sigarette ei saa kohelda kui tubakatooteid, sest nad ei sisalda ju tubakat.


Kasutatud allikas: www.churnmag.com/news/new-york-court-rules-that-vaping-is-not-smoking/

 

Veipimine ei ole suitsetamine

share post:

Lisa kommentaar

15% SOODUSKOOD
10% SOODUSKOOD
30% SOODUSKOOD
Peaaegu!
10% SOODUSKOOD
10% SOODUSKOOD
Ebaõnn!
20% SOODUSKOOD
10% SOODUSKOOD
25% SOODUSKOOD
Halb õnn!
10% SOODUSKOOD
KEERUTA ÕNNERATAST!
Õnnerattaga on võimalus võita mahlaseid sooduskoode meie e-poes! Tunned, et täna on sinu õnnepäev? Keeruta ratast!
  • Sisesta oma email, et ratast keerutada!
  • Ratast on võimalik keerutada ainult ühe korra.
  • Edu!