E-sigaretid on efektiivsed suitsetamisest loobumiseks

 

Londonis läbi viidud uuringus leiti, et elektroonilised sigaretid on väga efektiivsed aitamaks suitsetajatel suitsetamisest loobuda.

Uuringute juht professor Robert Westi sõnul võivad e-sigaretid märkimisväärselt parandada rahva tervist, kui nende abil suitsetamine lõpetataks. Uuringutes jälgiti 5863 suitsetajat Inglismaal, kes olid proovinud suitsetamist maha jätta ilma retseptiravimi või professionaalse abita. Uuring leidis, et need suitsetajad, kes kasutasid e-sigaretti, jätsid suitsetamise maha 60 protsenti suurema tõenäosusega, kui suitsetajad, kes kasutasid asendustooteid nagu nikotiiniga närimiskummi või plaastreid. Professor West tunnistas, et mõned suitsetamist maha jätta proovinud inimesed kasutavad nüüd tavasigareti asemel ainult e-sigaretti, kuid ei ole kindel millised pikaajalised tervisehäired võivad sellega kaasneda. Ta lisas veel, et e-sigareti kasutamisest kaasnevad tervisehäired on kordades väiksemad kui tavasigaretiga kaasnevad terviseprobleemid.
Mõned terviseeksperdid on väljendanud muret, et laialdaselt levinud e-sigareti kasutamine võib kaasa aidata suitsetamise populariseerimisele. Seda jälgitakse väga rangelt ja siiani ei ole tõendeid leitud, et nii juhtuma peaks. Suitsetamise määr Inglismaal on vähenemas, suitsetamisest loobumise määr tõuseb ja regulaarse e-sigareti kasutamise määr inimeste seas, kes mitte kunagi tavasigaretti suitsetanud ei ole, on tühine.
Alison Cox, Suurbritannia vähiuuringute juht ütles, et suitsetamine on suurim välditav vähitekitaja, mis põhjustab rohkem kui ühe neljast vähisurmadest Suurbritannias.

Allikas: http://www.telegraph.co.uk/news/health/news/10843191/NHS-could-start-prescribing-e-cigarettes-as-study-finds-them-60-more-effective-than-gum-or-patches.html

NatsPlaaster

 

share post:

Lisa kommentaar