VEIPIMISE TÕTTU LOOBUTAKSE ÜHENDKUNINGRIIGIS MASSILISELT SUITSETAMISEST

Täna (15. juunil 2017) avaldatud andmete põhjal on Ühendkuningriigis suitsetamine 20,2%’lt  aastal 2010 langenud 2016 aasta lõpuks 15,8% peale!

ONS andmete põhjal on eriti suur langus toimunud aastatel 2015 kuni 2016, kus suitsetamisest loobus korraga nii palju, et see oli suurim langus 40 aasta jooksul. Selle põhjuseks on peaaegu, et kindlalt veipimine ehk e-sigareti kasutamine. Ühendkuningriigis kasutas e-sigaretti aastal 2016 hinnanguliselt 2,9 miljonit inimest!

Ühendkuningriigi Alkoholi ja Tubaka Keskuse pressiesindaja ütles, et tänased uued andmed näitavad, et suitsetajate arv Ühendkuningriigis langeb kiiremini kui arvatud. Kõik teised nikotiini asendusravi meetmed on andnud oodatud tulemused, aga tõenäoliselt masiivsele langusele annab seletuse, et suitsetajad on asendanud suitsetamise e-sigareti kasutamisega, et suitsetamisest loobuda.

Märkimist väärib kindlasti ka, et aastatel 2015-2016 hakkasid Public Health England ja Royal College of Physicians avalikult suitsetajaid innustama suitsetamisest loobumiseks just e-sigareti abil. On tõenäoline, et just nimelt see “ametlik” pöördumine kahe suure ametkonna poolt pani suitsetajaid mõtlema suitsetamisest loobuma e-sigareti abil, eriti just neid, keda meedia oli negatiivsete artiklitega e-sigarettide kohta ära hirmutanud.

ALLIKAS: https://www.theguardian.com/society/2017/jun/15/smoking-rate-in-uk-falls-to-second-lowest-in-europe

share post:

Lisa kommentaar