Vähispetsialist: e-sigaretid päästaksid 500 miljonit inimelu

Endine Itaalia terviseminister Umberto Veronesi sõnul võivad elektroonilised sigaretid päästa iga aasta 30 000 itaallase elu ja maailmas 500 miljonit inimelu.
 

«Kui kõik need, kes suitsetavad traditsioonilisi sigarette, otsustaksid suitsetada sigarette ilma tubakata ehk e-sigarette, oleks iga aasta päästetud vähemalt 30 000 inimese elu Itaalias ja 500 miljoni inimese elu maailmas,» ütles Euroopa Onkoloogiainstituudi teadusdirektor Veronesi, vahendab The Local.

Vähispetsialist pöördus Itaalia valitsuse poole palvega, et keskendutaks rohkem suitsetamisega kaasnevatele tervisemõjudele. Tema sõnul on valitsus liiga kaua keskendunud vaid majanduslikule aspektile. «Elektrooniliste sigarettide vaidluse puhul on tähelepanu koondunud tubakaturule: kes neid müüb, need peidetud ärihuvid… vähesed on tähelepanu juhtinud kodanike tervisele.»Varem sel aastal nõustus valitsus e-sigarettide maksustamisega. Veronesi sõnul sundis see ettepanek mitmeid e-sigareti tootjaid oma tegevusest loobuma.  Spetsialist ütles, et tänu e-sigarettide tööstusele on Itaalias loodud umbes 5000 uut töökohta ning viimastel aastatel on avatud 2000 uut e-sigarettide poodi.

Mehe sõnul on probleem selles, et valitsus ei näe e-sigarettide näol võimalust rahva tervise parandamiseks. Selle asemel keskendutakse tavaliste sigarettide müügist saadavale kasumile.

 

Allikas : http://www.tarbija24.ee/2588696/vahispetsialist-e-sigaretid-paastaksid-500-miljonit-inimelu

share post: