Euroopa Parlament otsustas: e-sigaret ei ole ravim

Euroopa Parlament toetas täna Prantsusmaal Strasbourgis tubakatoodete ja e-sigarettide turgu reguleerivate seaduste karmistamist, seadusest jäeti välja e-sigarettide määratlemine meditsiinitootena.
Tubakatööstuse ning e-sigarettide turgu reguleeriv seadus võeti vastu lahjendatud kujul, kõik esialgsed ettepanekud toetust ei leidnud, vahendab BNS. Europarlamendi konservatiivide fraktsiooni survel jäeti seadusest välja e-sigarettide määratlemine meditsiinitoodetena, mis oleks piiranud nende müüki ainult apteekidega.Parlament otsustas, et e-sigarette peab reguleerima, kuid mitte samade reeglite järgi nagu meditsiinilisi tooteid, v.a juhul, kui neid kasutatakse ravi eesmärgil. Kõik need, mida ravi eesmärgil ei kasutata, ei tohi sisaldada rohkem kui 30 mg/ml nikotiini ning neid ei tohiks müüa alla 18-aastastele. Samuti peaks e-sigarettidel olema hoiatussildid, teatab pressiteade.E-sigarettide müüjad peavad ametivõimudele andma täpse nimekirja, mida e-sigarettide täitevedelikud sisaldavad. E-sigarettide reklaamimisel tuleks lähtuda tubakatoodete reklaamimist reguleerivatest seadustest.Tänasel hääletusel tegi lobistidele suurimat muret eeskätt just e-sigarettide saatus. Kui neid oleks hakatud määratlema meditsiinitoodetena, nagu komisjon ette pani, oleks see tähendanud müüki üksnes apteekides.

«See on fantastiline tulemus rahvatervise jaoks ja miljonitele suitsetajatele Euroopas, kes vahetavad sigaretid välja e-sigarettidega,» teatas Suurbritannia suurima e-sigareti brändi E-Lites pressiesindaja Charles Hamshaw-Thomas ja lisas: «Terve mõistus võitis.»

Mitmed Euroopa Liidu liikmesriikide valitsused on üritanud e-sigarettide turgu reguleerida või neid suisa müügilt korjata, ent enamjaolt on need kohtulahingud lõppenud otsusega, mis annavad õiguse e-sigarettide kauplejatele, kirjutab New York Times. Ka USAs on ametivõimud üritanud e-sigarettide tarvitamise jaoks luua eeskirju, kuid seni on see olnud tulutu ettevõtmine.

Kuigi tänane otsus ei ole e-sigarettide reguleerimise protsessis ilmselt viimane otsus, arvavad eksperdid, et see muudab suuresti järgmisi samme.

E-sigarettide tarvitamine on Euroopas tõusev trend. Kuna e-sigaret muutub üha populaarsemaks, kaaluvad Prantsuse seadusandjad e-sigarettide kasutamise siseruumides muuta ebaseaduslikuks, kirjutab The Verge. Euroopa Parlamendi otsus e-sigarette mitte määratleda meditsiinitootena ei takista nende plaani.

Uue direktiivi peavad heaks kiitma kõik 28 ELi liikmesriiki.

 

Allikas : http://www.tarbija24.ee/2330268/euroopa-parlament-otsustas-e-sigaret-ei-ole-ravim

share post: