Inglismaa Tervisekaitse Organisatsioon:”Ülevaade kinnitab, et e-sigaret on vähemalt 95% vähem kahjulik kui tavaline tubakas”

Inglismaa Tervisekaitse Organisatsioon (PHE) avalikustas 6. veebruaril uue sõltumatu ülevaate, mille tulemused kinnitavad 2015. aasta uuringu tulemusi. 2015. aasta uuringus tõestati, et e-sigaretid on vähemalt 95% vähem kahjulikud kui tavaline tubakas. 

Inglismaa Tervisekaitse Organisatsioon on arvamusel, et e-sigarettide abil loobub suitsetamisest umbes 20 000 Inglismaa elanikku igal aastal.
Kuid kahjuks leidub siiski väga palju suitsetajaid, kes arvavad et e-sigaretid on sama kahjulikud kui tubaka suitsetamine ja lausa 40% suitsetajatest pole kunagi e-sigaretti proovinud.
Lisaks tuleb PHE sõltumatust ülevaatest välja, et puuduvad tõendid väitele “e-sigaretid on noortele väravaks tavatubaka suitsetamisele”. Noorte suitsetajate osakaal Inglismaal on jätkuvalt languses.

“Inglismaal satub haiglasse iga minut patsient, kellel on suitsetamisest tulenev probleem ning aastas sureb 79 000 inimest tavatubaka suitsetamisest tekkinud haigustesse.” 
“Uus ülevaade kinnitab tõdemust, et veipimisega kaasneb ainult murdosa riskist võrreldes suitsetamisega. E-sigaretid on vähemalt 95% vähem kahjulikud kui suitsetamine ja kõrvalseisjatel on oht väheoluline. Kuid siiski pooled suitsetajad usuvad valesti, et veipimine on sama kahjulik kui suitsetamine või lihtsalt ei tea asjaolusid.”
“Oleks traagiline, kui tuhanded suitsetajad, kes saaksid suitsetamisest loobuda e-sigareti abil, seda ei teeks tänu valehirmudele.”

Ütles Professor John Newton, PHE Health Improvement direktor.

Allikas – https://www.gov.uk/government/news/phe-publishes-independent-expert-e-cigarettes-evidence-review

share post:

Lisa kommentaar