Talvel e-sigareti kasutamise ABC

Taas on käes aeg, kus väljas on krõbedad miinuskraadid ja nagu me kõik teame, siis külm ja elektroonika omavahel väga hästi läbi ei saa.
Sama kehtib ka külma ilma ja elektrooniliste sigarettide kohta, sest nagu nimi vihjabki, on tegu elektroonilise seadmega.
Lisaks elektroonikale on ka e-sigarettides kasutusel erinevat sorti akud, olgu need siis sisseehitatud või vahetatavad, ja lisaks veel e-vedelik.
Kõigil neil komponentidel tuleks talvel veipides hoolsasti silm peal hoida, sest e-vedelikud võivad teatud külmakraadi juures paksuks või isegi jäässe minna ja akud ning muu elektroonika mitte korrektselt töötada.

1. Kasuta külmal ajal plastikust huulikut

Kõik me teame, mis juhtub kui panna keel külma metalli vastu talvel. Sama võib ka juhtuda metallist huuliku ja keelega. Sellise probleemi lahendamiseks soovitame külmal perioodil vahetada e-sigareti huulik plastikust, klaasist või kummist huuliku vastu.

2. Hoolitse oma e-sigareti aku eest

Külm ilm ja akud ei lähe kuidagit moodi kokku. Lisaks võivad osad akud –20°C juures üldse töötamise lõpetada.
Isegi kui sinu kodukandis temperatuur nii madalale ei kuku, siis tasub akude eest hoolt kanda, et seadme kasutamine oleks ohutu.

Külmas toimuvad keemilised protsessid akudes aeglasemalt, see tähendab, et aku eluiga väheneb ja võimsus langeb.
Selle vältimiseks tasuks kasutada tervet mõistust ning hoida e-sigaret keha ligidal, näiteks sisemises taskus ja mitte jätta e-sigaretti või akusid külma kätte.
Seega kui oled suvel õues harjunud ühe akuga terve päeva vastu pidama, siis talvel tasub igaks juhuks kaasa võtta kaks või enam akut.

3. Külmal ajal kasuta suurema PG ehk propüleenglükooli sisaldusega e-vedelikke

Kuna VG ehk taimneglütseriin on paksem kui PG, siis külmade ilmadega võivad suurema VG sisaldusega vedelikud minna kiiremini paksuks kui suurema PG sisaldusega vedelikud. Paksem vedelik ei imbu nii hästi enam küttekehas olevasse vatti ning sellele võib järgneda dry-hit effekt ehk küttekeha kuumutatakse ilma e-vedelikuta ning uskuge meid, see pole üldse meeldiv tunne. Selle vältimiseks soovitame kasutada vedelikke, kus on sees 50% või isegi enam PG’d (propüleenglükooli). Kuna külmaga e-vedelik nii kiirelt vatti imbu, siis soovitame ka mahvide hulka ja pikkust vähendada, vältimaks dry-hit mahve.

Juhul kui unustad e-vedeliku külma kätte, näiteks autosse, siis ei tasu selle üle muretseda, et e-vedelikul kaob maitse ära. Üldjuhul jäävad maitseomadused e-vedelikul samaks, isegi kui neid korduvalt üles sulatada.

4. Hoia oma seadmed kuivana

Esmapilgul võib lumi ehk jäätunud vesi tunduda ohutuna elektroonilisel seadmes. Küll aga võib lumi soojal seadmel kiirelt sulada ning vesi ja elektrooniline seade pole hea kombinatsioon. Lisaks võib vesi uuesti jäässe minna ning kuna vesi jäätudes paisub, siis võib igasugu halbu asju elektroonikaga, kummi või ükspuha mis osadega e-sigaretis juhtuda. Seega soovitame hoida oma seadmeid kuivana ja elementide eest kaitstuna.

5. Ole ettevaatlik kui kasutad e-sigaretti kinnastega

On täiesti arusaadav, et kui õues lähevad ilmad külmemaks, siis hakkavad inimesed kasutama kindaid. Paljudel on kindad käes kui nad teevad õues tööd või isegi siis kui nad sõidavad autoga.
Seega on ka täiesti loogiline, et talvel õues veipides on e-sigareti kasutajal käes kindad. Küll aga tasub olla eriti ettevaatlik kuidas te kinnastega e-sigaretti käes hoiate, sest seadet kehvasti käes hoides võib see maha kukkuda. Kinnastega on ka raskem aurustit e-vedelikuga täita või isegi MODil seadeid vahetada. Lisaks on ka raskendatud primaarsemad ülesanded nagu näiteks e-sigareti nupule vajutamine. Probleemi vältimiseks soovitame veipides kinnas käest ära võtta, õhemaid kindaid kasutada või osta e-sigaret, millel on suur sisse-/väljalülitus nupp.

Allikad: http://ecigclopedia.com/vaping-in-winter-5-useful-tips-for-vaping-in-cold-weather/

share post:

Lisa kommentaar