Mis juhtub su kehaga kui lõpetad suitsetamise just praegu

Suitsetamisest loobudes hakkab organism taastuma peaaegu koheselt ning esimesed positiivsed mõjud saabuvad juba 20 minutit pärast viimase sigareti tegemist!

 

20 MINUTIT PÄRAST VIIMASE SIGARETI TEGEMIST

Peale viimast suitsu hakkab su vererõhk ning pulss normaliseeruma. See pidev tunne, et käed ja jalad külmetavad, hakkab kaduma.

8 TUNNI MÖÖDUMISEL

Su südameinfarkti risk on hakanud langema ja hapniku sisaldus veres normaliseerunud. Sõrmede ja varvaste verevarustus paranenud ja enam need ei tohiks olla jahedamad kui mittesuitsetajatel. Tekivad esimesed nikotiini võõrutusnähud nagu näiteks himu sigareti järele, ärevus, pinge, uimasus ja unehäired ning suurenenud söögiisu.

24 TUNNI MÖÖDUMISEL

Suitsetajatel on südameinfarkti risk 70% suurem kui mittesuitsetajatel. Uskuge või mitte, aga juba ühe päeva möödumisel viimasest sigaretist, hakkab südameinfarkti haigestumise risk vähenema. Vingugaas on Su kehast väljutatud. Kopsud hakkavad end puhastama rögast ja muudest jääkidest, mis suitsetamisel tekkisid.

48 TUNNI MÖÖDUMISEL

Lõhna- ja maitsmeeled on taastumas. Suitsetamisest loobujad hakkavad paremini tundma maitseid ja lõhnu. Nikotiin on Sinu kehast KADUNUD! Nüüdsest saad rohkem nautida ka lillelõhna ja hea toidu maitset, sest Sinu haistmis- ja maitsmismeel on paranenud!

3 PÄEVA MÖÖDUMISEL

Hingamine muutub kergemaks, sest bronhid laienevad. Ühtlasi on Sul nüüd rohkem energiat ja tunned end elavamana. Lisaks on võõrutusnähud haripunktis. Levinumateks sümptomiteks on peavalud, krambid, iiveldus, närvilisus, uimasus ja keskendumisraskused. Kuna võõrutusnähud on sel hetkel kõige tugevamad, siis see on esimesi komistuskivisid, kus antakse alla. Aga ei tohiks ära unustada, et enam raskemaks ei lähe ning iga järgnev päev on kergem. Reeglina järgnevatel päevadel inimene, kes on harjunud hommikuti suitsu tegema, unustab selle sootuks ning alles kingapaelu sidudes või jalutades tööle märgates tänaval teisi suitsetajaid, meenub, et ta oli ka mõned päevad tagasi tossutaja.See ei tähenda, et ei oleks enam iha suitsu järgi – on, aga pidev iha sigareti järgi on asendunud mõne minuti pikkuste sööstudega ning ei tohiks alla anda, sest kõige raskem on läbitud ja edasine teekond on suhteliselt kerge.

 2 KUNI 12 NÄDALA MÖÖDUMISEL

Vereringe paraneb kogu kehas. Sööstude arv on vähenenud ja neid tekib kuni kaks korda päevas ning igaüks neist kestab vähem kui kolm minutit! Pea vastu need kuni kuus minutit. Rõhk sõnal kuni, sest reeglina on ühe sööstu pikkus veel lühem kui kolm minutit. See on nii väike aeg, et isegi riietumisele või kohvi keetmisele kulub rohkem aega! Ära ole nõrk!
Pärast kuu möödumist on kopsud taastumas ning edaspidi on väiksem risk kopsuinfektsioonideks. Köhahood ning kiire pealiskaudne hingamine on kadunud.

3 KUNI 9 KUU MÖÖDUMISEL

Kopsude töö paraneb kuni 10% võrra. See tähendab, et varasem köhimine ja hingeldamine väheneb märgatavalt või kaob sootuks.

1 AASTA ILMA SUITSETAMISETA

Üks aasta on väga tähtis daatum. Südamehaiguste tekkerisk on vähenenud poole võrra võrreldes suitsetajaga ehk teisisõnu suitsetajal on kaks korda suurem võimalus haigestuda mõnda südamehaigusesse kui Sinul. Lisaks suur kokkuhoid. Oletame, et tegid päevas keskmiselt ühe paki suitsu ehk aastas kulus 365 pakki. Kui võtame sigaretipaki hinnaks kolm eurot, oled säästnud 3x€365 ehk 1095 eurot! See on Eesti oludes väga paljude inimeste jaoks rohkem kui kahe kuu palk. Selle raha eest saaksid end premeerida igal aastal ühe soojamaa reisiga, uue tipptasemel tehnikavidinaga nagu näiteks telefon, TV, sülearvuti. Sa saaksid elada selle raha eest nädala «odavamas» Las Vegase luksushotellis ja palju muud. Lisaboonusena Su tervis on parem. Su enesetunne on parem! Su elukvaliteet on parem! Sa ei pea jooksma keset ööd või külma pakast esimesse kioskesse või tanklasse suitsu järgi. Sa ei pea ootama lennureisil pikisilmi maandumist, et teha esimene suits. Sa ei tunne end «ahistatuna», kui Sulle ei võimaldata suitsupausi tunni möödumisel! Kas see ei ole mitte boonus – Sul jääb raha üle ja oled tervem kui eales varem! Ära alusta ja kui alustasid «naudi» täna, homme, see kuu või see nädal viimaseid sigarette ning alusta uut päeva, kuud või nädalat uuelt lehelt ning ära vaata enam kunagi tagasi! Suutsid teised – suudad ka Sina – Sa ei ole nõrk ja näita oma eeskuju ning tugevat iseloomu, et teised ja eelkõige just Sina ise, saaksid olla enda üle uhke! 

5 KUNI 15 AASTAT

See on samuti väga tähtis verstapost. Suitsetajale veresooned kitsenevad, mis tõstab märkimisväärselt insuldi riski. Olenevalt, kui palju ja kaua suitsetasid, on juba viie aasta möödumisel esimeste sigaretist loobujate insuldirisk sama, mis mittesuitsetajatel. Kui sa veel suitsetad – lõpeta. Seda kiiremini Su keha paraneb. Ära lase oma vaimul kuulata keha – vastasel juhul ei juhi maailma Sina ehk Sinu vaid, vaid Sind juhib see, kes mida suitsetamisega rikud – sinu keha. Keha on vaimu tööriist ja ta peab kuulama Sinu vaimu sõna, mitte vastupidi, et Su vaim kuulab keha sõna, kes laseb end hävitada! Alluta oma keha vaimu tahtele ja sunni keha kuulama ning jäta suitsetamine maha niipea kui võimalik! Natuke ka rahast. Eelmisest võrdlusest oled viie aasta jooksul säästnud juba 5475 eurot. Selle raha eest saaksid pika puhkuse suvalises maailmapunktis. Selle raha eest saaksid võtta kolm kuni kuus kuud täiesti vabaks (või isegi aasta!), olenevalt inimese kulutustest ja elustandarditest.

10 AASTAT

Suitsetajatel on väga kõrge soodumus kopsuvähiks – 90% kõikidest kopsuvähi juhtudest on seotud suitsetamisega. See võtab küll kümme aastat, aga siis Su kopsuvähi tekke protsent on langenud poole võrra. Samuti muude vähkide, mis seostuvad suitsetamisega, nagu näiteks suu-, kõhunäärme – ja kurguvähi haigestumise tõenäosus on vähenenud. Selleks ajaks oled säästnud juba 10950 eurot. Tegelikkuses rohkemgi, sest suitsetamine pidevalt süveneb ning ühe paki mehest saab mingi aeg kahe paki mees jne. See tähendab, et pool pakki päevas suitsumehest on juba saanud poolteist pakki päevas ning reeglina kui tarvitatakse alkoholi, siis rohkemgi! Samuti tõusevad pidevalt sigarettide hinnad. Seega reaalne summa võib olla juba 15 000 – 30 000 euro kandis. See on raha kui isegi kõrgemate kulude ja elustandarditega ameeriklane saaks võtta vabaks terve aasta ja elada säästudest. See on juba uhiuue auto hind. Kui kunagi ei suitseta ja paneksid suitsuraha kõrvale, siis iga 10 aasta pärast saaksid osta salongis tutika keskklassi auto.

15 AASTAT

Sinu südamehaigustesse haigestumise risk on täpselt sama, mis mittesuitsetajatel! Ja südame ning veresoonkonna haigused on maailmas kõige suuremad surma põhjused üldse.

LÕPPSÕNA

Uuringutes selgub, et mittesuitsetajad elavad kuni 14 aastat rohkem kui suitsetajad. See on väga pikk aeg.
See oli aeg, kui Ameerika alustas projekti saata inimene Kuule ja see neil õnnestus.

Su elu on parem kui kunagi varem ja sa säästad tohutult raha. Sa oled eeskujuks ning su üle on uhked su lähedased ja eelkõige Sina ise.

Ära mängi oma eluga – me elame ainult korra ja see on õnnistus ning me seisame revolutsiooniliste muudatuste läve.
Lõpeta kohe või ära alusta kunagi ega lase seda teha oma tuttavatel, sõpradel ja lähedastel!
Oleme kõik eeskujuks!

Kui Sinul on soovitusi suitsetamise maha jätmiseks – oled seda ise teinud või on mõni lähedane või tuttav sellega hakkama saanud, siis jaga lahkelt oma nõuandeid. Koos on kergem!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele.

Allikad: http://ajaviide.ee/mis-juhtub-su-kehaga-kui-lopetab-suitsetamise-just-praegu/
Tubakainfo “Miks loobuda” – http://www.tubakainfo.ee/miks-loobuda/

Loe lisaks:
Tubakainfo “25 põhjust loobuda” – http://www.tubakainfo.ee/miks-loobuda/25-pohjust-loobuda/

Loobu suitsetamisest e-sigareti abil!


E-sigaretid on 95% vähem kahjulikud kui tavasigaretid!

OSTA KOHE – www.levia.ee/pood/

 

share post:

Lisa kommentaar