Suitsetamine VS. E-sigareti veipimine – Hinnavõrdlus, kumb on odavam?

Tavasigareti suitsetamine läheb aasta aasalt aina kallimaks. Sest valitsused kehtestavad aina rangemaid makse suitsetamisele, suitsupaki hind aina tõuseb. 
Samal ajal, kui e-sigarettidele ja täite vedelikkudele nii suuri makse pole veel kehtestatud (aga kehtestatakse suure tõenäosusega tulevikus), on e-sigaretid ja e-vedelikud kordades odavamad kui tavasigaretid. Hinnavahe on ka üks peamiseid põhjuseid, miks suitsetajad e-sigareti kasutamisele üle lähevad.Aga kas tõesti hoiaks raha kokku, kui suitsetamiselt e-sigareti veipimisele üle läheks? Ja kui hoiaks, siis kui palju? Milline on kõige odavam e-sigaret mida kasutada?

SUITSETAMISE HIND

Kui palju kulutab suitsetaja suitsetamisele aastas? See number võib erineda seinast seina, olenevalt mis brändi ja kui palju sigarette suitsetatakse, aga lihtsustamiseks arvutame kulu suitsetajale, kes tõmbab ühe suitsupaki päevas.

Eestis maksab suitsupakk keskmiselt 3€ ja kui suitsetaja suitsetab ühe paki päevas, on ainult sigarettidele kuluv summa 91,25€ kuus. Aastas kulutab kõigest ühe paki suitsetaja lausa 1095€ sigarettidele.
See on 237 eurot rohkem kui keskmine NETOPALK kuus 2015. aastal (857,33€).
NB! Netopalk on palk, mis töötaja puhtalt kätte saab. Seega keskmine suitsetaja PÕLETAB üle 10% oma palgast lihtsalt ära!

10 aasta peale teeb see 10 950€ või 30 aasta peale 32 850€! 
Lisaks tuletame meelde, et suitsetamisega võivad kaasneda väga rängad haigused, nagu näiteks kopsuvähk.
See on kindel, et SUITSETAMINE ON KALLIS!

E-SIGARETI VEIPIMISE HIND

Olenevalt seadmest, võib veipimise hind varieeruda seinast seina. Seega kasutame kolme erinevat näidet.
Üldisemalt, mida võimsam on seade, seda rohkem kulub ka e-vedelikku.
Tuntud e-sigareti foorumi ja Dr. Konstantinos Farsalinose poolt läbi viidud e-vedeliku kasutamise uuringu põhjal võime väita, et kesmiselt kulub ühel e-sigareti veipijal päevas 3ml e-vedelikku.

1. Näide. Suitsulaadne e-sigaret, millega kulub 2 täitepaaki päevas.

Näiteks suitsulaadne e-sigareti stardikomplekt maksab 25€ ja komplektis on 10 eeltäidetud täitepaaki.
Kümne lisa täitepaaki maksavad umbkaudselt 5€. Juhul kui veipija veibib 2 paagitäit päevas, kulub tal kokku aastas 730 paagitäit. Kui lahutada 730’st stardikomplektis olevad 10 maha, siis peab maksma 720 paagi eest ehk 72 komplekti eest (10 tükki komplektis). Kasutades suitsulaadset e-sigareti stardkomplekti, oleks aastase veipimise korral aastane kulu 385€.

 

Võrreldes seda tavasigareti suitsetamisega oleks kokkuhoid 710€ aastas! Suitsetamine 1095€ VS suitsulaadse e-sigareti veipimine 385€ aastas.

Isegi juhul kui veipijal kuluks kolm täitepaaki päevas, oleks aastane kokkuhoid võrreldes suitsetamisega märkimisväärne 552,5€!

2. Näide. Joyetech eGo AIO e-sigareti stardikomplekt, millega kulub kaks coili kuus ja 3ml vedelikku päevas.

Joyetech eGo AIO e-sigareti stardikomplekt maksab 30€. Nii nagu nimigi vihjab “AIO – all in one”, on tegu kõik ühes komplektiga, millele vaja lisaks juurde osta e-vedelik.
Keskmiselt kestab eGo AIO coil 2 nädalat, seega aastas kuluks keskmiselt 24 coili. Üks coil maksab keskmiselt 4€ ehk aastas kuluks coilidele 96€.
Kui e-vedelikku kulub päevas keskmiselt 3ml, oleks aastane kulu 1095ml ehk ~110 x 10ml pudelit aastas. Keskmise e-vedeliku pudeli hind jääb 4€ kanti. Kokku kuluks e-vedelikule aastas 440€.
Lisades kokku komplekti hinna, e-vedelikule ja coilidele kuluva raha, oleks aastane kulu ~566€. Võrreldes suitsetamisega oleks see 529 eurone kokkuhoid aastas!

3. Näide. MOD e-sigareti kasutamine ehk modifitseeritud e-sigaretiga veipimine, millega kulub 3ml e-vedelikku ja 2 coili kuus.

Kasutades 60W eVic VT stardikomplekti, mille hind on ~70€. Kasutades samamoodi 2 coili päevas, tükihind 4€, kuluks coilidele aastas 96€.
Kasutades 3ml e-vedelikku päevas, oleks aastane kulu e-vedelikule ~110 x 10ml pudelit. 10ml pudeli keskmine hind 4€, teeks see aastas 440€. Kokku kuluks MOD e-sigaretiga aastas 606€, mis on 489€ kokkuhoid võrreldes suitsetamisega!

Kui aga vedeliku kulu oleks 5ml päevas, oleks aastane kulu kokku 898€. Võrreldes suitsetamisega oleks see 198€ kokkuhoid aastas.
Raha rahaks, suurim võit on aga inimese tervisel. NB! Tubaka tarvitamine põhjustab 40% südame-veresoonkonnahaigustest (infarkt, insult), 80% kroonilisest obstruktiivsest kopsuhaigusest ja 90% kopsuvähist. Tubaka tarvitamisest hoidumisel on 40% neist haigustest ennetatavad.
E-sigaret on aga vähemalt 95% ohutum kui tavaline tubakas! Rohkem infot e-sigareti kohta – https://www.levia.ee/e-sigaret/

Suitsetamine VS. E-sigareti veipimine – Hinnavõrdlus, kumb on odavam?

Kõigi kolme näitel puhul, mis varieeruvad seinast seina, on näha et e-sigareti kasutamine on võrreldes suitsetamisega vähemalt 44% kuni lausa 65% ODAVAM!*
*Numbrid varieeruvad olenevalt kasutajast.

E-sigareti veipimine on vähemalt 44% ODAVAM ja vähemalt 95% OHUTUM KUI SUITSETAMINE!

E-sigareti veipimine on odavam kui suitsetamine, see on siililegi selge. Isegi kasutades modifitseeritud e-sigarette on kokkuhoid märkimisväärne. Lisaks tuletame meelde, et e-sigaret on vähemalt 95% ohutum kui tavaline tubakas. Seega suitsetamisest loobumine e-sigareti abil on parem nii sinu tervisele kui ka rahakotile.

Allikad:
http://ecigarettereviewed.com/smoking-vs-vaping-cost-comparison

http://e-liit.ee/uudised/2-e-sigaret-on-vaehemalt-95-ohtum-kui-tavaline-tubakas-sellisele-jaereldusele-on-joudnud-uk-public-health-england-phe

share post: