Suurelt tänu e-sigarettidele langes USA-s suitsetamise määr rekordmadalale

Uus uuring USA firma Gallup’i poolt näitab, et suitsetamine USA-s on langenud rekordmadalale 16%-le ja seda just tänu e-sigarettidele.

Kuigi riik viib läbi tavapäraseid manöövreid, et suitsetamise määra alandada, näiteks tubakamaksude tõstmine, suitsetamisest loobumise kampaaniad ja suitsetamise alade piiramine, siis kõige suurem mõju tundub olevat just e-sigarettidel, mis on suitsetajate arvu viinud suurde langusesse ja seda nii USA-s kui ka mujal maailmas.

66% küsitluses osalenud suitsetajaist tõdesid, et nemad on just tänu e-sigarettidele suutnud suitsetamisest loobuda. Tavapäraste nikotiini asendusravi meetodite (näiteks nikotiiniplaastrite) abil suudab suitsetamisest loobuda ainult 7% proovijatest, mis on kordades vähem kui e-sigareti abil.

Üle poole vastajatest, kes pole veel suutnud suitsetamisest täielikult loobuda, on siiski suitsetamist 50-99% vähendanud peale seda, kui nad e-sigaretti kasutama hakkasid.

Vastajate seast, kes polnud kunagi varem suitsetanud aga on kasutanud e-sigaretti, oli kõigest 2% kes hakkasid suitsetama. Järjekordne näide, et teooria “e-sigaret on suitsetamise gateway” ei pea vett, sest effekt on minimaalne või pea olematu. Iga küsitletu kohta, kes hakkas suitsetama peale veipimist, loobus suitsetamisest 137 inimest ja paljud veel, kes oma suitsetamist märgatavalt vähendasid.

1940.-1974. aastail moodustasid suitsetajad USA rahvastikust 40 või enam protsenti ning see määr on pärast seda langenud aeglaselt, ent kindlalt.

Allikas – https://news.gallup.com/poll/237908/smoking-rate-hits-new-low.aspx

share post:

Lisa kommentaar

15% SOODUSKOOD
10% SOODUSKOOD
30% SOODUSKOOD
Peaaegu!
10% SOODUSKOOD
10% SOODUSKOOD
Ebaõnn!
20% SOODUSKOOD
10% SOODUSKOOD
25% SOODUSKOOD
Halb õnn!
10% SOODUSKOOD
KEERUTA ÕNNERATAST!
Õnnerattaga on võimalus võita mahlaseid sooduskoode meie e-poes! Tunned, et täna on sinu õnnepäev? Keeruta ratast!
  • Sisesta oma email, et ratast keerutada!
  • Ratast on võimalik keerutada ainult ühe korra.
  • Edu!