Suvel e-sigareti kasutamise ABC

Lõpuks on kätte jõudnud soojemad ilmad ning nagu me kõik teame, siis kuumus ja elektroonika omavahel väga hästi läbi ei saa. Sama kehtib ka sooja ilma ja elektrooniliste sigarettide kohta, sest nagu nimi vihjabki, on tegu elektroonilise seadmega.
Lisaks elektroonikale on ka e-sigarettides kasutusel erinevat sorti akud, olgu need siis sisseehitatud või vahetatavad, ja lisaks veel e-vedelik.
Kõigil neil komponentidel tuleks suvel veipides hoolsasti silm peal hoida, sest soojaga muutuvad e-vedelikud vedelamaks, akud ja muu elektroonika võib üle kuumeneda ning seetõttu mitte korrektselt töötada.

1. Joo vett!

 

Õues on soe ning inimese keha higistab rohkem kui tavaliselt, lisaks e-sigareti veipimine viib vett kehast välja, seega peaks kõik veipijad regulaarselt vett tarbima.

2. E-vedeliku maitse ja värvus võib muutuda kui vedelik soojeneb

Kandes e-vedelikku kaasas või hoiustades seda, veendu et sa ei jätaks vedelikku seisma otsese päikese kätte või ruumi, kus on liiga kuum. Tagajärg võib olla üsna ebameeldiv, maitse võib täielikult kaduda või veel hullem hapuks minna.
Kui vedeliku värvus muutub kollakamaks või pruunikamaks kui tavaliselt, siis see on tingitud nikotiinist e-vedelikus. Mida rohkem nikotiini vedelikus on, seda kollakamaks see soojaga läheb. Selle pärast aga ei tasu muretseda.

E-vedelikke osta siit – https://www.levia.ee/tootekategooria/evedelikud/

3. Ära jäta akusid ja seadmeid autosse

Kuumus ja akud ei käi käsikäes. Kuumal suvepäeval võib autos temperatuur tõusta 50 kraadi lähistele kui mitte rohkem ning ohutuse tõttu soovitame rangelt e-sigarette ja eemaldatavaid ning taaslaetavaid akusid autosse mitte jätta.
Ekstreemne kuumus võib lisaks ka akude eluiga märgatavalt vähendada. Lisaks veendu ka mujal, et akusid hoides ja laadides ei oleks need otsese päikese käes!

E-sigaretid akud – https://www.levia.ee/tootekategooria/e-sigareti-akud/

4. Küttekehad võivad vastu pidada vähem kui tavaliselt

Osad e-vedelikud võivad sisaldada suhkrut, sahharoose või magusaineid. Suhkrulised küll ummistavad iga ilmaga coile, aga suviste temperatuuridega võivad need lisaks mingil määral karamelliseeruda ja selle veipimine pole kõige meeldivad tegevus ning võib kogu kogemuse ära rikkuda. Selle vältimiseks vaheta küttekehasid regulaarselt, puhasta küttekeha tihedamalt või vaheta e-vedelik suhkruvaba e-vedeliku vastu.

Küttekehad osta siit – https://www.levia.ee/tootekategooria/coilid/

5. Kasuta e-sigareti ja vedeliku hoiustamiseks tarvikuid

Kui kannad e-sigaretti ja vedelikku kaasas, siis kasuta selleks kas spetsiaalseid tarvikuid või mõtle ise välja mõni nutikas lahendus, näiteks spetsiaalne e-sigareti vutlar või prillitoos. See aitab vältida olukorda, kus e-sigaret võib üle kuumeneda või seade ja vedelik on otsese päikese käes.

6. Ole valmis leketeks

Soojemate ilmadega muutub ka e-vedeliku viskoossus vedelemaks. Mis võib väljenduda selles, et seadmel, mille tihendid on kasvõi mingil määral kulunud võib hakata lekkima. Selle vältimiseks tasuks välja vahetada kõik võimalikud tihendid või vahetada vedelik kõrgema VG (taimneglütseriin) sisaldusega vedeliku vastu, mis on paksem ning lekkimine peaks peatuma.

7. Lisa rohkem vatti

Kuna soojemate ilmadega muutub vedelik voolavamaks, võib vedelik kergemini vatist läbi imbuda ning lekkida. Seetõttu tasuks iseeehitajatel üle vaadata vati kogus ning vajadusel seda juurde lisada. Ja kuna vedelam vedelik imbub kiiremini, siis ei tohiks ka dry-hit effekte tekkida.

Vatti saad osta siit – https://www.levia.ee/tootekategooria/iseehitajale/

8. Ole valmis suvisteks tegevusteks

Kuna suvi alatihti ilmub eikusagilt, siis tasub alati olla valmis spontaaseteks tegevusteks. Olgu selleks randa minek, sõpradega linna peale või reisimine. Soovitame varuda ette piisavalt e-vedelikku ja hoida varuakud alati kaasas. Lisaks ei teeks paha ka akupanga kaasas kandmine, millega saab läbi USB kaabli e-sigaretti või mõnda muud seadet laadida.

9. Osta suvehõngulisi e-vedelikke

Suvi on käes, aga sa pole suvelainel?! Proovi suvehõngulisi e-vedelikke! Troopilised marjad, mentoolsed või hoopis kokteilide maitsega vedelikud, proovi neid kõiki ning leiad kindlasti lemmiku!

Osta e-vedelikke siit – https://www.levia.ee/tootekategooria/evedelikud/

10. Enne välismaale reisimist uuri järgi, millised e-sigareti seadused seal kehtivad!

Reisides välismaale tasub kindlasti pilk peale panna kohalikele seadustele ja kohalikele e-sigaretipoodidele. Osades riikides on väga karmid piirangud e-sigareti ostmisel ning ka kasutamisel.
Lisaks tasub ka teada, et Tallinna Lennart Meri lennujaamas võivad käsipagasis olla vedelikud maksimaalselt 100ml pudelites.

11. Puhasta ja kuivata oma käed enne e-sigareti kasutamist

Soojemad ilmad ajavad meid kõiki rohkem higistama ning higi koosneb põhiliselt veest. Vesi ja elektroonilised seadmed aga kokku ei käi ning samuti ka igasugune tolm ja muu pisisodi. Seega enne e-sigareti kasutamist veendu, et su käed oleksid puhtad ja kuivad, sest muul juhul võib seade määrduda ning lõppkokkuvõttes võivad nii nupud kui ka elektroonika lakata töötamast. Selle vältimiseks puhasta ja kuivata oma käed ning vajadusel kanna kaasas väikest lapikest või salvrätikut.

12. Ära kanna akusid lahtiselt taskus!

 

Lisaakude lahtiselt kaasaskandmine taskus võib tunduda hea ideena, sest kellelegi ei meeldi, kui aku saab poole päeva pealt tühjaks ja varu kaasas ei ole. Kui sul on taskus aga lahtiseid sente või võtmeid, võivad need kogemata negatiivse ja positiivse otsa kokku ühendada, mis võib tekitada akus lühise. Sellise olukorra vältimiseks on mõistlik hoida akusid spetsiaalses karbis/silikoonümbrises või lihtsalt enne e-sigareti taskusse pistmist veenduda, et seal parasjagu midagi muud ei oleks.

ILUSAT SUVE!

share post:

Lisa kommentaar