E-sigarette ei tohi alaealistele müüa

Sotsiaalminister Taavi Rõivase sõnul keelab kehtiv tubakaseadus juba praegu tubakatootega sarnanevate toodete müügi alaealistele. Sotsiaalministeerium plaanib tubakaseaduse muutmist alla raviannuse (alla 1,5 mg nikotiini) sisaldavate e-sigarettide tubakatoodeteks määratlemiseks Eesti siseselt.

„Praegu kehtiv tubakaseadus ütleb, et alaealistele ei tohi müüa, ega pakkuda tooteid, mille kuju sarnaneb tubakatoote omaga,“ ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas pressiteate vahendusel.

„Seega ei tohi alaealistele e-sigarette müüa, olgu need siis suure või väikse nikotiinisisaldusega või nikotiinivabad,“ lisas ta.

 

Sotsiaalminister tõi välja, et plaanitav tubakaseaduse muudatus tähendaks ka reklaamikeelu laiendamist e-sigarettidele, alaealistele müügikeelu täiendamist ja suitsetamiseks keelatud kohtades e-sigareti kasutuse piiramist. Minister soovib muudatusettepanekutega minna valitsusse käesoleva aasta sügisel.

„E-sigaret sisaldab erinevaid kemikaale, millest osad on ärritavad (maitse ja lõhnaained) ja mürgised (nikotiin ise),“ ütles Rõivas.

“Kutsun nii lapsevanemaid, kaupmehi kui ka ühiskonda tervikuna lähtuma kainest mõistusest ning alaealiste puhul üles näitama nulltolerantsi tubakatoodete ja nendega sarnaste toodete tarvitamise suhtes,“ lisas ta.

 

Allikas :

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/sotsiaalminister-e-sigarette-ei-tohi-alaealistele-muua.d?id=66580621

 

share post: