DROP käte desinfitseerija 100ml

Desinfitseerimisvahendid ja biotsiidid. Mis need on?

Illustration of a Corona virus cell

Mis on biotsiidid?

Biotsiidseid tooteid ehk biotsiide kasutatakse inimesele kahjulike organismide vastu võitlemisel. Ilmselt on igaüks mõnega nendest igapäevaelus kokku puutunud: metsa minnes sääse- või puugitõrjevahendiga, maakodus roti- või sipelgamürgiga, ujulas veedesinfektsioonivahendiga. Lisaks putukatõrje- ja desinfektsioonivahenditele kuuluvad biotsiidide alla ka nt puidukaitsevahendid, millega töödeldakse õuemööblit ja muid puitelemente.

Millega käsi ja pindu puhastada?

Efektiivne meede pindadel oleva koronaviiruse hävitamiseks on erinevad biotsiidid ehk mikroorganismide vastased lahused. Üks levinuimad on etanool. 70% etanooli lahus on piisav, et puhastada käed ja pinnad SARS-CoV saastusest. Kuid kõrge alkoholi sisaldusega alkoholil on ka nõrgad küljed. Alkohol kuivatab nahaka, mille tulemuseks tekivad naha sisse mikromõrad, mis ei ole ainult ebameeldiv tunne vaid sellega kaasnevad ka lisaohud.

Kuidas viirus meie organismi saab?

Kõige lihtsam on see suu, silmade ja nina kaudu, aga lisaks ka haavade kaudu.  Kuidas hoida nahka niisutatuna? Selleks on mitu varianti:

  • Kasutada desinfitseerimisvahendit, mis sisaldab lisaks alkoholile nahka niisutavaid ja pehmendavaid aineid;
  • Kasutada peale desinfitseerimist nahakreemi;
  • Kasutada desinfitseerimisel alkoholivaba desinfitseerimisvahendit.

Desinfitseerimisvahendid

Terviseamet: “Efektiivne meede pindadel oleva koroonaviiruse hävitamiseks on erinevad biotsiidid ehk mikroorganismide vastased lahused. Üks levinuimad on etanool. 70% etanooli sisaldusega lahus on piisav, et puhastada pinnad COVID-19 saastusest.” Nagu aru võib saada, ei ole kaht erinevat toimeainet – biotsiidid ja alkohol, vaid ka alkohol on biotsiid.
Biotsiid on toode, mis sisaldab toimeainena kemikaali või mikroorganismi, mis hävitab, tõrjub, muudab kahjutuks või võitleb inimesele kahjulike organismide vastu.

sprei pihustamas

Kokkuvõtteks saab siis öelda järgmist:

Alkoholiga (70%+) desinfitseerimisvahendid hävitavad tõhusalt baktereid ja viiruseid, kuid samal ajal kuivatab see nahka. Kui nahka pehmendavaid aineid pole lisatud, on vaja lisaks käsi kreemitada tiheda desinfitseerimise puhul. Samuti ei ole pindade puhastamiseks 70% kangusega alkohol päris sobilik, kuna see võib pindasid rikkuda. Selleks, et pindasid kahjustamata puhastada, peab vahend sisaldama veel teisi biotsiide. Nii saab alkoholisisaldust alla tuua.

Alkoholivaba biotsiididega desinfitseerimisvahend hävitab tõhusalt baktereid ja viiruseid ning ei kuivata nii palju nahka. Lisaks on alkoholivaba desinfitseerimisvahend lõhnatu või kerge meeldiva lõhnaga. Meil on saadval erinevaid desinfitseerimisvahendeid. Momendil on saadaval Drop alkoholivaba desinfitseerimisvahend:

drop meie kodulehel

DROP käte desinfitseerija 100ml.png

share post:

Lisa kommentaar