Riigikohtu otsus tõi nikotiiniga e-sigareti vedelikud poodidesse

Kuna riigikohus otsustas kevadel, et nikotiini sisaldus ei tee siiski e-suitsu vedelikust veel ravimit, siis kadus ka piirang seda kaupluses müüa ja nüüd võib seda vabalt poelettidelt leida.

Riigikohtus leidis nimelt, et ainuüksi nikotiini sisaldus ei anna alust elektroonilisi sigarette käsitleda ravimina ja e-sigareti määratlemine ravimina selle toime alusel peab olema juhtumipõhine ja kooskõlas Euroopa kohtu praktikaga.

Enne riigikohtu otsust oli ravimiamet määratlenud ravimina E-Lites tooted ehk elektroonilise sigareti nikotiinilahusega täitekapslid, kuna need sisaldavad toimeainena nikotiinisõltuvuse raviks kasutatavat tööstuslikult toodetud nikotiini, mis on ka teatud patsiendirühmadele ohtlik, toksiline ja sõltuvusttekitav.

Ravimiameti müügilubade osakonna juhataja Margit Plakso selgitas Ärilehele, et riigikohtu otsuse järgi vaadati senised e-sigarettide määratlemise otsused üle ning kui nikotiini sisaldavaid tooteid (e-sigarette, nikotiinikapsleid) turustatakse muul kui ravieesmärgil, ei kuulu sellised tooted ravimite hulka ja need on vabalt kättesaadavad.

„Ravimid on need nikotiini sisaldavad tooted, mis on mõeldud tubakasõltuvuse raviks,“ lisas ta.

Varasemalt valitses Eestis tükk aega absurdne olukord, kus e-suitsu vedeliku poodidest osta ei saanud, sest ta oli defineeritud ravimina, kuid samas ei müüdud seda ka apteekides, sest selle ravimina ei olnud piisavalt tõestatud.

 

Allikas: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/riigikohtu-otsus-toi-nikotiiniga-e-suitsu-vedelikud-poelettidele?id=72629039

share post:

Lisa kommentaar