E-sigaret ei ole seni seostatud veel ühegi tõsise terviserikkega

Hiljuti valminud Suurbritannia Terviseameti (Public Health England) raportis kajastati, et e-sigareti ei ole seni seostatud veel ühegi tõsise terviserikkega. Eesti Tervise Arengu Instituut on selle seisukohaga kursis, kuid ei ole sellega päri ning on arvamusel, et e-sigarettide suhtes peaks olema pigem ettevaatlik. 

Brittide raport ärgitas eesti tarvatajaid küsima, et kas e-sigarettidest maalitud pilt vastab tõele. Nimelt, raportist selgus, et e-sigaret on kuni 95 protsenti ohutum tavalisest suitsust, tulenevalt tuntud kartsinogeenide puudumisest e-vedelikus. E-sigaretis olevaid aineid ei ole seni seostatud ühegi tõsise terviserikkega ja sellest tulenedes on soovitatud NHS töötajatele pakkuda suitsetajatele alternatiivina e-sigarette.

Ravimiamet õigusnõunik Kaili Lellepi sõnul turustatakse nikotiini sisaldavaid tooteid ravimina Eestis närimiskummidena, transdermaalsete plaastritena, losengidena ja suuõõnespreidena ning neid kasutatakse eelkõige tubakasõltuvuse ravis.
«Nikotiini sisaldavate ravimite kvaliteet, efektiivsus ja ohutus on tõendatud ning Ravimiamet on väljastatud neile müügiloa,» selgitas Lellep.
Ta ütles, et ravimina turustamiseks ei ole e-sigarettidele müügiluba taotletud ning amet ei ole seetõttu hinnanud e-sigarettide/vedelike ohutust, ega saa kommenteerida erinevate e-vedelike kangusega seotud küsimusi.

Allikas: http://tervis.postimees.ee/3397863/e-sigareti-antireklaam-tekitab-kusimusi
share post:

Lisa kommentaar