Uuring: Elektroonilise sigareti aur EI OLE mürgine

Hiljuti avaldatud uuringus selgus, et elektroonilise sigareti aurul ei ole toksilist mõju inimese kopsudes leiduvatele rakkudele. Värkes uuringus, mida rahastas British American Tobacco (BAT), selgus, et nikotiiniga elektroonilise sigareti vedeliku aur võib olla sama ohutu kui õhk.

Eksperimentide teostamiseks, ühinesid tubakahiiud MatTekiga, kes tegi inimese raku mudeleid, mida kasutati “in vitro” laboratoorses katses. Teadlased kasutasid “suitsetavat robotit”, kuhu oli paigaldatud inimese kopsurakud, et katsetada, mis vahe on tubaka suitsetamisel, kahe erineva elektroonilise sigareti aurul ja tavalisel õhul.

Peale 6 tunnist eksperimenti tubakasuitsus, olid kõik kopsurakud surnud. Aga kui kopsurakkudele sama eksperiment elektroonilise sigareti auruga tehti, leidsid uurijad, et “kahjustus” oli sarnane, mis tavalise õhu hingamisel.
Uuringu läbiviijatel on plaanis testida laiema valiku e-sigareti vedelikega, et tulemustele veelgi kinnitust leida. “Praegu ei ole standardeid “in vitro” elektroonilise sigareti aurude testimisel” ütles Marina Trani.

E-sigareti ohutuse debatt on käinud juba mitmeid aastaid. Uurimus peale uurimust on esile tõstnud terviseriske, kuigi enamus eksperte nõustuvad, et veipimine on kordades ohutum kui tavasigarettide suitsetamine. Dr. Michael Siegel, professor Bostoni Ülikoolis, tervitas uut uuringut tõendina elektroonilise sigareti ohutuses: “Hoolimata uuringu piirangutest, lisab täiendav asitõend, et toetada väidet, et veipimine on palju ohutum kui suitsetamine”.

Allikas: http://ejuiceologist.com/new-study-shows-electronic-cigarettes-have-no-toxic-effect/

 

share post:

Lisa kommentaar